Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli podrobioną biżuterię i galanterię. Straty firm szacuje się na nie mniej niż 800 tys. zł

Data publikacji 11.08.2021

Policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli w punkcie handlowym w Łebie biżuterię i galanterię z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Wstępnie oszacowana wartość strat, na jakie narażone zostały poszkodowane firmy, wynosi nie mniej niż 800 tysięcy złotych. Za obrót podrobionymi towarami o znacznej wartości grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z lęborskiej komendy pracując nad sprawą wprowadzania do obrotu przedmiotów z bezprawnie wykorzystanymi znakami towarowymi, zabezpieczyli wczoraj, 10.08.2021 r., na terenie Łeby biżuterię oraz galanterię, tzw. „podróbki” produktów znanych światowych marek.

W jednym z punktów handlowych mundurowi znaleźli i zabezpieczyli ponad 1000 produktów zawierających bezprawnie wykorzystane logo, m.in. łańcuszki, zegarki, bransoletki, okulary i apaszki,. Obecny przy czynnościach biegły z zakresu znaków towarowych wstępnie ocenił, że wartość strat na jakie narażone zostały firmy, których logo wykorzystane zostało do stworzenia podróbek, wyniosła nie mniej niż 800 tysięcy złotych. Niewykluczone, że straty będą jeszcze wyższe, gdyż w takich przypadkach bierze się również pod uwagę utratę wizerunku firmy, pogorszenie wyników sprzedaży i utratę klientów, którzy nabyli fałszywy produkt niższej jakości.

Zgodnie z art. 305 Ustawy Prawo własności przemysłowej, za obrót przedmiotami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi o znacznej wartości grozi kara 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto sprawca powinien liczyć się z wysoką karą finansową.

(KWP w Gdańsku / mw)

  • policjant i zabezpieczone produkty z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek
  • policjant i zabezpieczone produkty z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek
  • zabezpieczone produkty z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek
  • zabezpieczone produkty z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek
Powrót na górę strony