Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne wakacje

Data publikacji 13.08.2021

Mimo, że wakacje to czas beztroski i wypoczynku, wyjeżdżając w drogę nie zapominajmy o przepisach ruchu drogowego, których przestrzeganie jest istotne bez względu na porę roku i cel podróży.

Przypominamy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, że w dużej mierze są odpowiedzialni zarówno za własne bezpieczństwo jak też innych osób korzystających z drogi.

Policjanci pełniący służbę na drogach będą reagować na wszelkie naruszenia przepisów ruchu drogowego, szczególnie będą dyscyplinować kierowców, którzy jadąc z nadmierną prędkością, mogą doprowadzić do czyjejś tragedii.

Policja apeluje o rozsądek i unikanie brawury. Pamiętajmy - szybciej znaczy niebezpiecznie!

Nie traćmy czujności na ciągach komunikacyjnych o małym natężeniu ruchu. Tam też dochodzi do ryzykownych sytuacji. Tym bardziej, że podczas weekendu na drogach pojawia się znacznie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności użytkowników jednośladów - rowerzystów, motocyklistów i motorowerzystów, jak rownież użytkowników hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego czy urządzeń wspomagających ruch. Nie zabraknie też pieszych, którzy tam gdzie nie ma chodników będą korzystać z jezdni.

Każda z wymienionych grup ma swoją specyfikę, dlatego też współistnienie na drodze wymaga rozsądku i respektowania przepisów prawa.

Zróbmy wszystko, aby wakacyjne wyjazdy pozostawiły w nas tylko dobre wspomnienia.

BRD KGP

Film Zwolnij i żyj

Pobierz plik Zwolnij i żyj (format mp4 - rozmiar 4.2 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony