Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za udział w oszustwie

Data publikacji 13.08.2021

Policjanci z grupy śledczej zatrzymali podejrzanych o udział w wyłudzeniach pieniędzy metodą "na wnuczka”. Trzej mężczyźni w wieku 22, 29 i 31 lat usłyszeli zarzuty. Osoby pokrzywdzone ich przestępczą działalnością straciły łącznie ponad 90 tysięcy złotych. Na wniosek policjantów prokurator i sąd zastosował wobec nich środki zapobiegawcze. Grozi im do 8 lat więzienia.

Na początku tygodnia kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zamościu realizując ustalenia własne zatrzymali trzech mężczyzn, którzy brali udział w oszustwach metodą "na wnuczka”. Podejrzani w wieku 22, 29 i 31 lat zostali zatrzymani na terenie województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Są obywatelami Ukrainy.

Najmłodszy i najstarszy z nich, pod koniec lipca bieżącego roku brali udział w oszustwach na szkodę dwóch mieszkanek Zamościa, wówczas pokrzywdzone przekonane, że pomagają krewnym straciły łącznie ponad 50 tysięcy złotych. Obaj wspólnie z 29-latkiem brali udział również w oszustwach i próbach oszustw na trenie innych miast. Na początku sierpnia w Tomaszowie Lubelskiem uczestniczyli w przestępstwie wyłudzenia od mieszkanki miasta 14 tysięcy złotych, a od seniorki z Janowa Lubelskiego – 24 000 złotych. Podejrzewani są także o udział w oszustwie na terenie Koszalina, tam kobieta straciła 17 tysięcy.

Ich udział w oszustwach polegał głównie na odbieraniu pieniędzy od pokrzywdzonych lub też przewożeniu paczek z pieniędzmi w umówione miejsce.  

Wczoraj zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury. Każdy z nich usłyszał kilka zarzutów dokonania i usiłowania oszustw. Dodatkowo 22-latek odpowie za posiadanie środków odurzających, które miał przy sobie podczas zatrzymania.  31-latek został tymczasowo aresztowany. Środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, zakazu opuszczania kraju i zatrzymania paszportu sąd zastosował również wobec 31-latka. Natomiast 22-latek decyzją prokuratora będzie dozorowany przez policję.   

Za udział w przestępstwie oszustwa grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony