Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli mężczyźnie, który stracił przytomność

Data publikacji 16.08.2021

Brzozowscy policjanci pomogli mężczyźnie, który stracił przytomność. Sytuacja była na tyle poważna, że kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, mężczyzna nie reagował, tracił oddech. Po przywróceniu mu funkcji życiowych, 39-latek został przetransportowany do szpitala.

W czwartek, po godzinie 21.00, brzozowscy policjanci interweniowali w miejscowości Zmiennica. Z treści zgłoszenia wynikało, że przy jednej z posesji ma leżeć nietrzeźwy mężczyzna, który ma problemy z oddychaniem.  

Kiedy  funkcjonariusze dojechali na miejsce, zauważyli mężczyznę leżącego na gruntowej drodze wyłożonej betonowymi płytami. Nie było z nim żadnego kontaktu, nie reagował na bodźce z otoczenia. Po sprawdzeniu przez mundurowych jego funkcji życiowych, okazało się, że puls mężczyzny był bardzo słabo wyczuwalny, miał sine, zaciśnięte usta i tracił oddech. Policjanci natychmiast przystąpili do udzielenia mu pomocy. Ułożyli mężczyznę w pozycji bezpiecznej i udrożnili jego drogi oddechowe. Dopiero wtedy powrócił 39-latkowi prawidłowy oddech i prawidłowa barwa ust. Funkcjonariusze monitowali jego funkcje życiowe, aż do czasu przyjazdu na miejsce karetki pogotowia.  

Okazało się, że 39-latek sam zadzwonił na numer alarmowy prosząc o pomoc, gdy poczuł ból w klatce piersiowej i zaczął mieć problemy z oddychaniem. Chwilę po tym, jak wykonał połączenie, stracił przytomność.

Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie trafił pod opiekę lekarzy.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony