Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za zarabianie na cudzej prostytucji

Data publikacji 17.08.2021

Policjanci z Zespołu do Walki z Handlem Ludźmi z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach ponownie wpadli na trop grup przestępczych, zajmujących się ułatwianiem, organizowaniem i czerpaniem korzyści z uprawiania prostytucji, praniem brudnych pieniędzy pochodzących właśnie z tego procederu i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Cztery osoby zatrzymane w maju zostały już tymczasowo aresztowane. Teraz kryminalni zatrzymali kolejne 5 osób, które usłyszały prokuratorskie zarzuty.

Od września 2020 roku policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach prowadzą śledztwo w sprawie zorganizowanych grup przestępczych, zajmujących się m.in. organizacją i czerpaniem korzyści majątkowych z uprawniania prostytucji przez inne osoby. Sprawcy działali w wielu miastach województwa śląskiego.

Jeden z wątków sprawy, dotyczący prowadzenia klubu nocnego w Tychach, policjanci zrealizowali w maju, zatrzymując wtedy cztery osoby. Trzy kobiety i mężczyzna zostali wówczas tymczasowo aresztowani.

Dalsze działania kryminalnych doprowadziły do zebrania dowodów, pozwalających na zatrzymanie i przedstawienie podobnych zarzutów kolejnym pięciu osobom – dwóm kobietom i trzem mężczyznom w wieku od 18 do 51 lat.

W trakcie przeszukania jednej z zatrzymanych kobiet, policjanci znaleźli w jej torebce pistolet gazowy, na którego posiadanie nie miała ona wymaganego pozwolenia. Podczas przeszukania mieszkań zatrzymanych kryminalni zabezpieczyli również kilkadziesiąt porcji różnych narkotyków.

Po doprowadzeniu do prokuratury, wobec dwóch podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Natomiast w stosunku do trzech podejrzanych skierowano wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania, które następnie zostały uwzględnione przez sąd.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Okręgową w Gliwicach.

  • Metalowy pojemnik z zawartością białej substancji
  • Przedmioty zabezpieczone u podejrzanych
  • Metalowy pojemnik z zielonym suszem i pieniądze oraz telefon komórkowy

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 34.54 MB)

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 1.09 MB)

Powrót na górę strony