Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wracając do domu zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 17.08.2021

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna zatrzymany przez funkcjonariusza z komisariatu w Siechnicach. Policjant, mimo iż skończył służbę, to zareagował natychmiast, kiedy zauważył niebezpieczne zachowanie na drodze. Wyprzedził nietypowo zachowującego się kierowcę i zmusił go do zatrzymania. Okazało się, że kierujący mercedesem jest nietrzeźwy. Warto podkreślić, że to już nie pierwsze tego typu zatrzymanie na koncie starszego sierżanta Marka Aleksandrzaka.

Są odruchy bezwarunkowe, które są silniejsze od nas. Można śmiało powiedzieć, że w przypadku funkcjonariuszy, takim odruchem jest natychmiastowa reakcja na widok nietypowej lub niebezpiecznej sytuacji. I to bez względu, czy rzecz się dzieje podczas pełnionej służby, czy w czasie wolnym. Takim odruchem wykazał się w ubiegły weekend funkcjonariusz z podwrocławskiej jednostki w Siechnicach. Po zakończonej pracy interweniował wobec nietrzeźwego kierującego i zatrzymał sprawcę tego przestępstwa.

Starszy sierżant Marek Aleksandrzak kilka minut po godzinie 20.00 jechał swoim prywatnym samochodem w stronę Jelcza-Laskowic. Tuż za miejscowością Stary Otok zwrócił uwagę na nietypowo poruszającego się mercedesa. Kierująca nim osoba miała problem, z utrzymaniem pojazdu na swoim pasie ruchu i zjeżdżała na przeciwległy pas, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, ponieważ kierowcy jadący z naprzeciwka musieli wykonywać różne manewry, aby nie doszło do zderzenia z osobowym mercedesem.

Policjant postanowił jak najszybciej zakończyć tę niebezpieczną jazdę. Wykorzystując odpowiedni moment, wyprzedził, a następnie hamując swoim pojazdem, skutecznie i bezpiecznie doprowadził do zatrzymania pojazdu.

Funkcjonariusz podszedł do kierowcy osobówki i okazał legitymację służbową, od razu informując, dlaczego uniemożliwił mężczyźnie dalszą jazdę. Od kierującego wyczuwalna była bardzo silna woń alkoholu, a sam 41-latek przyznał, że spożywał piwo. Zaczął się również zachowywać agresywnie, ale doświadczony policjant szybko poradził sobie z nieodpowiednim zachowaniem obywatela Armenii.

Wezwany przez starszego sierżanta Marka Aleksandrzaka patrol z miejscowej jednostki sprawdził stan trzeźwości kierowcy zatrzymanego auta. Wynik to ponad 2 promile alkoholu w organizmie! Mężczyzna został zatrzymany, a jego sprawą zajmie się teraz sąd.

To nie pierwsze tego typu zatrzymanie na koncie policjanta z Siechnic. Jakiś czas temu również na tej trasie, funkcjonariusz, także będąc po służbie, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Jak widać, policjant spod Wrocławia, nawet po zakończonej pracy cały czas dba o bezpieczeństwo mieszkańców, w tym uczestników ruchu drogowego.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony