Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa kilogramy marihuany nie trafi na czarny rynek

Data publikacji 17.08.2021

Funkcjonariusze świdnickiej komendy nie ustają w walce z przestępczością narkotykową. Tym razem efektem ich pracy jest zabezpieczenie ponad 2 kilogramów marihuany i zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o posiadanie tych znacznych ilości środków odurzających. O dalszym losie sprawcy zdecyduje sąd. Za czyn, którego się dopuścił, grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W wyniku prowadzonych czynności operacyjnych, realizowanych na terenie gminy Świdnica, funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą tamtejszej komendy powiatowej ustalili i zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. W trakcie sprawdzania mieszkania oraz pomieszczeń gospodarczych, użytkowanych przez mężczyznę, funkcjonariusze ujawnili duże ilości suszu roślinnego. Wstępne badania wykonane przez technika kryminalistyki wykazały, że jest to marihuana. Łącznie zabezpieczono ponad 2 kilogramy tego narkotyku.

Podejrzany usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że w świetle Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony