Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na aptekę i wpadli

Data publikacji 16.05.2008

Trzech godzin potrzebowali tomaszowscy policjanci na ustalenie i zatrzymanie sprawców napadu na jedną z aptek w centrum miasta, do którego doszło wczoraj wieczorem. Zamaskowani bandyci po wejściu do apteki i obezwładnieniu aptekarki zabrali monitor od komputera. Spłoszył ich jednak kierownik apteki, który wyrwał im skradziony sprzęt. Sprawcy uciekli. Po kilku godzinach policjanci zapukali do domów napastników. Teraz dwóm 18 latkom z Tomaszowa grozi do 12 lat więzienia.

Wczoraj około 20:30 do jednej z aptek w centrum Tomaszowa Lubelskiego weszło dwóch młodych mężczyzn. Obaj mieli twarze przesłonięte szalikami. Skierowali się do aptekarki, która sama stała za ladą. Jeden z nich bez słowa złapał ją za szyję, w tym czasie drugi wyrwał stojący na ladzie monitor od komputera. Dodatkowo napastnicy zażądali od kobiety wydania pieniędzy. Bandytów spłoszył jednak krzyk aptekarki. Mężczyźni rzucili się do ucieczki. Zaalarmowany hałasem kierownik apteki, który w tym czasie był na zapleczu, natychmiast wybiegł i pobiegł za bandytami. Mężczyzna złapał jednego z napastników i wyrwał mu skradziony sprzęt, po czym próbował obezwładnić złodzieja. Kiedy jednak drugi z napastników zagroził mu nożem, mężczyzna go puścił. Aptekarzowi pozostał w ręku tylko monitor.

O zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci. Już po trzech godzinach od zgłoszenia funkcjonariusze ustalili sprawców napadu. Zostali oni zatrzymani w swoich miejscach zamieszkania i obydwaj już byli w swoich łóżkach. Dwaj bezrobotni 18-letni mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni wcześniej już byli wielokrotnie notowani za kradzieże i włamania. Za rozbój grozi im kara do 12 lat więzienia.
Powrót na górę strony