Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla sprawców kradzieży cysterny z paliwem

Data publikacji 20.08.2021

Łódzcy i pabianiccy policjanci zatrzymali na terenie Pabianic trzech mężczyzn, którzy ukradli cysternę wraz z 19.000 l paliwa. Wszyscy usłyszeli już zarzuty a na wniosek prokuratora, sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla sprawców.

Zdarzenie miało swój początek w nocy z 16 na 17 sierpnia br. na terenie województwa śląskiego. Wtedy, z terenu jednej z firm zniknął samochód ciężarowy typu cysterna. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji  w Łodzi prowadzili intensywne działania operacyjne. Już po kilku godzinach skradziony samochód ciężarowy został znaleziony na terenie opuszczonej posesji w centrum Pabianic. Szybko okazało się, że za zamkniętą bramą, między wysokimi budynkami sprawcy ukryli ciężarową scanię  oraz fiata ducato, w którym znajdowały się duże plastikowe zbiorniki na paliwo. Sprawcy byli bardzo zaskoczeni. Na widok policjantów z Łodzi i Pabianic zaczęli uciekać. Po krótkim i dynamicznym pościgu dwóch mężczyzn w wieku 42 i 39-latek zostali zatrzymani. Tego samego dnia kryminalni zatrzymali na terenie Łodzi także 63-letniego łodzianina, trzeciego ze sprawców.

Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem samochodu ciężarowego z paliwem. Łączna wartość strat to ponad 210.000 złotych. Wszyscy podejrzani byli wcześniej karani za podobne przestępstwa. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował o 3-miesięcznym areszcie dla przestępczego trio. Za takie przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzięki skutecznej i sprawnej współpracy policjantów z Łodzi i Pabianic skradziony samochód wrócił do prawowitego właściciela.

(KWP w Łodzi / kp)

  • policjant wykonuje oględziny zabezpieczonej cysterny
  • oględziny mauzerów w zabezpieczonym busie
  • pompa przy samochodzie bus przygotowana do przepompowania paliwa z cysterny
  • zatrzymanie podejrzanego
  • jeden z zatrzymanych doprowadzany do aresztu
  • podejrzany konwojowany  przez policjantów do prokuratury
Powrót na górę strony