Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Warsztaty dla dowódców OPP/SPPP w Słupsku

Data publikacji 20.08.2021

Dzisiaj kończy się pierwsze od prawie 2 lat przedsięwzięcie szkoleniowe realizowane przez Główny Sztab Policji Komendy Głównej Policji w ramach projektu nr PL/2018/PR/0059 pn. „Szkolenie funkcjonariuszy Policji w zakresie prowadzenia działań pościgowych”, współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Flaga Unii Europejskiej i napis: Unia Europejska Fundusz Bezpieczeństwa Wewnętrznego, z prawej stronie napis: Bezgraniczne bezpieczeństwo

Szkolenie to ma szczególny charakter ze względu na jego uczestników tj. przedstawicieli wyższej kadry dowódczej oddziałów i samodzielnych pododdziałów prewencji Policji, którzy przez 5 ostatnich dni mieli możliwość pogłębić swoją wiedzę z zakresu stosowania protraktorów, busoli, map oraz sprzętu termo i noktowizyjnego w działaniach pościgowych i poszukiwawczych realizowanych zarówno w dzień jak i w nocy. 

W zakończeniu warsztatów wziął udział Dyrektor Głównego Sztabu Policji Komendy Głównej Policji insp. Maciej Nestoruk, który wręczył uczestnikom szkolenia certyfikaty jego ukończenia a w swoim przemówieniu złożył na ręce Komendanta Szkoły Policji w Słupsku insp. Piotra Cekały podziękowania za wsparcie podległych mu policjantów i pracowników cywilnych w organizacji tego przedsięwzięcia.

(Główny Sztab Policji KGP)

  • ćwiczenia: rozstawieni w terenie policjanci klęczą na jednym kolanie, w rekach trzymają broń
  • ćwiczenia: rozstawieni w terenie policjanci klęczą na jednym kolanie, w rekach trzymają broń
  • ćwiczenia: rozstawieni w terenie policjanci klęczą na jednym kolanie, w rekach trzymają broń
  • ćwiczenia, widok nocny: pięciu umundurowanych policjantów stoi w terenie w grupce i sprawdzają trzymany w rękach sprzęt.
  • uczestnicy szkolenia w grupie na plaży, w tle widać morze
Powrót na górę strony