Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jednośladem bezpiecznie do celu – motocykl

Data publikacji 20.08.2021

Policja prowadzi akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”, której priorytetem jest kształtowanie właściwych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego oraz wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo na drodze.

logo ruchu drogowego

Prowadzone działania dotyczą między innymi użytowników motocykli.  Pamiętajmy, że jeśli motocyklistę cechuje nadmierna pewność siebie i skłonność do ryzyka efekty mogą być tragiczne.

Motocykliści zaliczani są do niechronionych użytkowników dróg i w trakcie wypadku narażeni są na poważne obrażenia lub nawet utratę życia. W ubiegłym roku motocykliści uczestniczyli w ponad 2000 wypadkach drogowych, w których zginęło 233 kierujących motocyklami. Najwięcej wypadków kierujących motocyklami odnotowano w miesiącach czerwiec-sierpień.

Kierujący samochodami powinni pamiętać, by nie zmuszać kierującego jednośladem do gwałtownego hamowania, gdyż może to doprowadzić do utraty panowania nad motocyklem, a w konsekwencji do poważnego wypadku. 

Policja apeluje do wszystkich kierujących pojazdami o zachowanie  ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

BRD KGP

Na szaro-zieolnym  tle znajduje się kręta droga (jezdnia) w kolorze czarnym, a obok sylwetki motocykla, motoroweru i roweru w kolorze czarnym. U góry widnieje hasło: Jednośladem bezpiecznie do celu.

Powrót na górę strony