Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Katowicki policjant zatrzymał na wolnym pijaną kierującą

Data publikacji 20.08.2021

Mundurowy w czasie wolnym od służby zauważył pojazd, który nieudolnie manewrował na parkingu pod jedną z restauracji w Dąbrowie Górniczej. Za kierownicą siedziała kobieta. Jej styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjant na co dzień pełniący służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach, będąc w czasie wolnym od służby, na parkingu jednej z dąbrowskich restauracji zauważył kobietę, której sposób jazdy pozostawiał wiele do życzenia. 38-letnia mieszkanka Dąbrowy Górniczej miała duże problemy z zaparkowaniem swojego samochodu, a nawet z odpięciem pasów bezpieczeństwa. Na szczęście, katowicki stróż prawa w porę zareagował i zatrzymał kobietę.

Miejscowy oficer dyżurny niezwłocznie na miejsce skierował patrol drogówki. Interweniujący policjant zapobiegł dalszej podróży kierującej  do czasu przyjazdu policjantów z wydziału ruchu drogowego. Kobietę przebadano alkomatem, który wskazał ponad 2 promile alkoholu w jej organizmie. Na dodatek kierująca nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za jazdę na podwójnym gazie, grozi kara nawet 2 lat za kratkami, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

(KWP w Katowicach / ik)

Powrót na górę strony