Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana szajka złodziei samochodów

Data publikacji 16.05.2008

Kryminalni ze Środy Wlkp. zatrzymali pięciu złodziei i włamywaczy, którzy na przestrzeni czterech ostatnich miesięcy w mieście kradli samochody, motorowery i rowery. Włamali się również do szeregu pojazdów kradnąc z nich radioodtwarzacze oraz inne wyposażenie. Czterech ze sprawców odpowie za kradzieże i włamania i grozi im kara nawet do 10 lat więzienia. Natomiast piąty to nieletni i o jego losie zdecyduje sąd rodzinny.

Kryminalni ze Środy Wlkp. zakończyli sukcesem prowadzone dochodzenie w sprawie licznych kradzieży i włamań do samochodów w Środzie Wlkp. Zatrzymali czterech młodych mężczyzn w wieku od 17-25 lat oraz jednego nieletniego wieku 16 lat. Wszyscy to mieszkańcy miejscowej gminy.

Grupa, od lutego do maja bieżącego roku, w Środzie Wlkp. skradła cztery maluchy oraz fiata uno. Sprawcy nie pogardzili także motorowerem i rowerem. Ponadto mężczyźni dokonali szeregu włamań do samochodów, z których kradli radioodtwarzacze i akcesoria samochodowe.

Policjanci przeszukali również miejsce zamieszkania zatrzymanych. W jednym z nich znaleźli koła samochodowe pochodzące z kradzieży. Natomiast w czasie gdy funkcjonariusze przeszukiwali dom 17-letniego Pawła P., nagle z posesji z piskiem opon próbował wyjechać polonez. Został zatrzymany i okazało się, że dziewczyna chłopaka wraz z ojcem usiłowali uciec ze skradzionym łupem w samochodzie, bowiem w pojeździe znaleziono radioodtwarzacze i rower. Po sprawdzeniu wyszło na jaw, że przedmioty te pochodzą z kradzieży.

Zatrzymanym 21-letniemu Krzysztofowi S., 17-letniemu Pawłowi P,, 25-letniemu Mariuszowi K. oraz 17-letniemu Andrzejowi P. za kradzieże i włamania grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. Natomiast 16-letni Kamil I. będzie odpowiadał za swoje czyny przed Sądem Rodzinnym, który zdecyduje o jego karze.
Powrót na górę strony