Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pułtuscy policjanci włączyli się w pomoc dla chorego 4-letniego Szymonka

Członkowie Zarządu Terenowego NSZZ P przy KPP w Pułtusku, policjanci i pracownicy pułtuskiej komendy włączyli się w pomoc dla Szymona z Krasnego, walczącego o życie. Była to odpowiedź na apel ojca chłopca, który w bardzo krótkim czasie musi uzbierać dużą sumę pieniędzy, by mieć szansę na walkę z chorobą. Wierzymy, że zaangażowanie w pomoc policjantów w małym stopniu pozwoli na spełnienie największego marzenia małego „Wojownika” - ŻYCIE.

4-letni Szymonek z Krasnego (pow. przasnyski) ma nowotwór złośliwy. Guz jest bardzo duży, co sprawia ogromny ból chłopcu. Aby złagodzić cierpienie codziennie musi zażywać morfinę. Leczenie Szymka prawdopodobnie odbędzie się w specjalistycznej niemieckiej klinice w Essen, gdzie leczy się tak skrajnie trudne przypadki dziecięcych nowotworów. Jednak zanim zostaną podjęte jakiekolwiek decyzje, stan Szymka musi się ustabilizować, a guz zmniejszyć.

Na hasło "pomagamy" nie trzeba było długo czekać. W przeciągu kilku dni pracownicy i mundurowi pułtuskiej komendy zebrali kilka kartonów ubrań, zabawek, gier, książek i kosmetyków. Następnie fanty powędrowały na kiermasz i licytację z których zebrane pieniądze w całości zasilą konto małego Szymka.

Wierzymy, że każda suma ma znaczenie, a każda pomoc jest nieoceniona dla potrzebującego, zwłaszcza w sytuacji, gdy jego życie i zdrowie wycenione jest na kwoty niemożliwe do osiągnięcia. Razem na pewno damy radę!

Szymonku trzymamy kciuki!


Autor: sierż. Renata Soból


 

Powrót na górę strony