Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który spowodował wypadek drogowy i zbiegł z miejsca zdarzenia

Data publikacji 23.08.2021

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali kierowcę fiata, który spowodował wypadek na drodze krajowej nr 94 między Legnicą a Chojnowem, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Po przebadaniu okazało się, że prowadził on pojazd w stanie nietrzeźwości, mając niemal 1,7 promila alkoholu w organizmie. Teraz zatrzymany odpowie przed sądem za swoje skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie.

Do wypadku doszło w piątek (20.08.2021) około godziny 16:00 na drodze krajowej nr 94 pomiędzy Legnicą a Chojnowem. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że kierujący fiatem, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym kierowcą volkswagena. Sprawca, nie zważając na konsekwencje, oddalił się z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy osobom poszkodowanym.

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowego Komisariatu Policji w Chojnowie sprawdzając pobliski teren, ujawnili i zatrzymali skrajnie nieodpowiedzialnego mieszkańca powiatu legnickiego. 28-latek został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie z wynikiem 1,7 promila. Nietrzeźwy kierowca fiata został doprowadzony do policyjnego aresztu, a uczestnikom wypadku udzielono specjalistycznej pomocy.

Apelujemy do kierowców, aby pod żadnym pozorem nie wsiadali za kierownicę pod wpływem alkoholu bądź środków działających podobnie. Nie ma takiej ilości alkoholu, po której spożyciu możemy bezpiecznie poruszać się po drogach. Reagujmy za każdym razem, kiedy widzimy kogoś, kto pił alkohol, a następnie usiłuje wsiąść do samochodu i odjechać. Wzajemnie dbajmy o nasze bezpieczeństwo, bo życie ludzkie jest najcenniejszą wartością.

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • Na zdjęciu widać pojazd uszkodzony w zdarzeniu drogowym
  • Na zdjęciu widać pojazd uszkodzony w zdarzeniu drogowym
  • Na zdjęciu widać pojazd uszkodzony w zdarzeniu drogowym
Powrót na górę strony