Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zagrożone życie dziecka – policjanci umożliwili szybkie dotarcie do szpitala

Data publikacji 24.08.2021

Policjanci z komendy w Szczecinku bez chwili wahania podjęli decyzję o pilotowaniu do szpitala auta, którym wiezione było dziecko tracące przytomność. Szybki, ale co najważniejsze bezpieczny dojazd na oddział ratunkowy, umożliwił udzielenie odpowiedniej pomocy.

W minioną niedzielę, 22.08.2021 r., zastępca dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku odebrał telefon od mężczyzny, który informował, że jedzie w kierunku szpitala w Szczecinku, wiezie tracące przytomność 2-letnie dziecko i w związku z tym może przekraczać prędkość. Słysząc taką relację dyżurny uściślił o jaki dokładnie pojazd chodzi i gdzie aktualnie się znajduje, po czym powiedział mężczyźnie, że wysyła do niego radiowóz, który pomoże mu w bezpiecznym przejechaniu pozostałych kilometrów do szpitala. Następnie zadbał także o zawiadomienie o sytuacji szpitalnego oddziału ratunkowego.

Dzięki policyjnej eskorcie dziewczynka trafiła szybko pod opiekę medyczną, a interweniujący w tej sprawie policjanci usłyszeli później najpiękniejsze ze słów – podziękowania za przyczynienie się do uratowania ludzkiego życia.

(KWP w Szczecinie / mw)

  • umundurowany policjant za biurkiem
    Zastępca dyżurnego asp. Kamil Wójcik z KPP Szczecinek
  • umundurowany policjant stoi przed radiowozem
    Mł.asp. Jakub Czapla z kontroler ruchu drogowego KPP w Szczecinku
Powrót na górę strony