Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał zygzakiem mając ponad 2 promile - zatrzymał go policjant po służbie

Data publikacji 24.08.2021

Szybka reakcja i spostrzegawczość dzielnicowego z II koszalińskiego komisariatu będącego w czasie wolnym od służby, zakończyła niebezpieczną podróż nietrzeźwego kierującego. 44-latek, który jechał „zygzakiem”, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjant uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę. Mężczyzna został zatrzymany, a za swoje bezmyślne zachowanie już usłyszał zarzut.

Sierż. Damiana Ochtera w dniu wolnym od służby zauważył jak kierujący renault ma wyraźne problemy z zapanowaniem nad pojazdem. 44-latek wykonywał bardzo niebezpieczne manewry, samochód jechał praktycznie całą szerokością jezdni, a to wzbudziło zainteresowanie funkcjonariusza. 

Policjant wykorzystując odpowiedni moment, gdy renault zatrzymało się na jezdni uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę wyciągając kluczyk ze stacyjki. Od kierowcy wyczuwalna była silna woń alkoholu. O całym zdarzeniu natychmiast powiadomiony został oficer dyżurny koszalińskiej komendy.

Po przyjeździe na miejsce wezwanego patrolu i przebadaniu mężczyzny na zawartość alkoholu okazało się, że 44-latek miał w organizmie 2,2 promila.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za swoje bezmyślne zachowanie już usłyszał zarzut i odpowie przed sądem.

Dzięki właściwej i szybkiej reakcji policjanta kolejny nieodpowiedzialny kierowca nie doprowadził do tragedii na drodze. 

Konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu są dotkliwe. Kierujący będący w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających otrzymuje zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata, musi obowiązkowo zapłacić co najmniej 5 tys. zł grzywny, a także grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)

  • umundurowany policjant stoi przy radiowozie
    sierż. Damian Ochtera - dzielnicowy z II Komisariatu Policji w Koszalinie
  • umundurowany policjant stoi przy napisie: Policja, Komenda Miejska Policji w Koszalinie
    sierż. Damian Ochtera - dzielnicowy z II Komisariatu Policji w Koszalinie
Powrót na górę strony