Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Młodociany gang rozbity

Data publikacji 16.05.2008

Policjanci z komendy miejskiej w Łodzi zatrzymali pięciu nastolatków podejrzewanych o napady i kradzieże na swoich rówieśnikach w okolicach szkół na jednym z łódzkich osiedli. Bili i okradali swoje ofiary z telefonów komórkowych i odtwarzaczy mp3. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów. Sprawa młodocianych przestępców trafi do sądu rodzinnego i nieletnich.

Od około tygodnia policjanci z III komisariatu komendy miejskiej w Łodzi otrzymywali informacje o grupienastolatków, którzy napadali na rówieśników, bili ich i okradali. Sprawą zajęli się policjanci z zespołu nieletnich.

Napadów za każdym razem dokonywała ta sama pięcioosobowa grupa. Sprawcy atakowali swoje ofiary głownie w okolicach szkół na osiedlu Retkinia. Ich łupem padały przede wszystkim telefony komórkowe i odtwarzacze mp3, które następnie sprzedawali przygodnym nabywcom. Zdobyte w ten sposób pieniądze wydawali na zakup słodyczy i tzw. fastfoody.

Specjaliści z zespołu ds. nieletnich podczas prowadzenia poszukiwań porozumieli się z przedstawicielami szkół na osiedlu Retkina. Dzięki temu wytypowani o i zatrzymano całą pięcioosobową grupę, która dokonywała napadów.

Po przeszukaniu ich mieszkań na Śródmieściu i Widzewie potwierdziły się przypuszczenia policjantów. Odnaleziono tam część przedmiotów pochodzących z przestępstwa.

Obecnie trwają przesłuchania zatrzymanych nastolatków. Policjanci ustalają okoliczności napadów i sprawdzają czy osoby te nie są sprawcami innych tego typu przestępstw.

15-latek i jego czterech 16-letnich kolegów odpowiedzą wstępnie za dokonanie pięciu rozbojów. Do tej pory nie byli notowani. Sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich, który zajmie się dalszym losem nastolatków.
Powrót na górę strony