Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca zatrzymany

Data publikacji 16.05.2008

Mieszkańcy jednego z osiedli poinformowali Policję o kierowcy "szalejącym" po ulicach tego osiedla. Patrol, który przyjechał na miejsce, znalazł poobijanego mężczyznę w aucie. Teraz przebywa on w szpitalu z obrażeniami twarzy. Po przesłuchaniach będzie odpowiadał za kierowanie po pijanemu. Policjanci ustalają, jakie są okoliczności jego pobicia.

Wczoraj około godziny 23:20 anonimowy rozmówca telefonicznie poinformował policję, że po osiedlu Gdańskim z dużą prędkością zygzakiem jeździ vw passat. Dyżurny dąbrowskiej komendy natychmiast wysłał w tamten rejon dwa policyjne patrole. Gdy jeden radiowóz wjeżdżał na Aleję Zwycięstwa, stróże prawa zauważyli grupę ludzi, która na widok policji uciekła.

Na miejscu została tylko jedna osoba stojąca przy samochodzie, natomiast na tylnym siedzeniu z obrażeniami głowy siedział mężczyzna. Policjanci ustalili, że osoba w aucie to kierowca tego pojazdu, któremu mieszkańcy osiedla udaremnili dalszą jazdę. 38-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej dowieziono do komendy, gdzie poddano go badaniu trzeźwości. W organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. Po chwili mężczyzna zasłabł i został przewieziony karetką do szpitala.

Policjanci ustalają, czy mieszkańcy osiedla dopuścili się samosądu na pijanym kierowcy, czy też są inne okoliczności tego pobicia.
Powrót na górę strony