Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwali na umowach w systemie ratalnym

Data publikacji 16.05.2008

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi trzem mężczyznom zatrzymanym na próbie wyłudzenia kredytu na zakup laptopa w systemie sprzedaży ratalnej. Zatrzymani mężczyźni działali w zorganizowanej grupie. Dwóch z nich zostało już tymczasowo aresztowanych, a jeden został objęty dozorem policyjnym.

Funkcjonariusze sekcji do walki z przestępczością gospodarczą komendy miejskiej w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań operacyjnych zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 22 do 38 lat podejrzanych o oszustwa.

Sprawcy działali w zorganizowanej grupie zajmującej się wyłudzeniami kredytów na zakup towarów w systemie sprzedaży ratalnej. Pomysłodawcą i organizatorem nielegalnego procederu był 27-letni jeleniogórzanin. Fałszywe zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach dostarczał 22-letni mieszkaniec gminy Jeżów Sudecki, a 38-latek był, tzw. słupem.

13 maja br. cała trójka zgłosiła się w jednym z jeleniogórskich sklepów komputerowych z zamiarem wyłudzenia kredytu na zakup laptopa w systemie sprzedaży ratalnej o wartości blisko 4 000 zł. Kredytobiorcą był 38-letni mężczyzna. Jednak sprawcom nie udało się zrealizować zamierzonego celu z uwagi na zatrzymanie przez policjantów.

Jak ustalili policjanci, kilka dni wcześniej 22-latek i 27-latek namówili swojego znajomego do wyłudzenia dwóch kredytów na zakup laptopów w systemie sprzedaży ratalnej w innych jeleniogórskich sklepach komputerowych. Funkcjonariusze w wyniku przeszukania samochodu, którym poruszali się oszuści znaleźli dodatkowo dwie umowy kredytowe wystawione na inne osoby. Jedna dotyczyła zakupu laptopa, a druga radioodtwarzacza. Ponadto 22-latek posiadał 55 porcji amfetaminy.

Za popełnione przestępstwa sprawcom, grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 22-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Organizatorzy przestępczego procederu zostali już tymczasowo aresztowani, a 38-letni, tzw. "słup" został objęty dozorem policyjnym.
Powrót na górę strony