Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli narkotykowi hurtownicy

Data publikacji 16.05.2008

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dwóch narkotykowych hurtowników . Podczas zorganizowanej zasadzki odzyskali 2,5 kg amfetaminy. Zarówno Artur A. i Michał Z. mieli w półświatku handlarzy znaczącą pozycję. Realizacja tej sprawy jest poważnym wyłomem w łańcuchu handlarzy narkotyków.

Policyjni detektywi, którzy zajmują się ściganiem dilerów narkotykowych zbierali informacje o mężczyźnie podejrzewanym o handel amfetaminą. Od kilku tygodni sprawdzali jego kontakty towarzyskie, czym się zajmuje i jaki prowadzi styl życia. Artur A. (27 l.) nie był wcześniej karany. W jego najbliższym otoczeniu rodzinnym były jednak osoby notowane za przestępstwa kryminalne i kojarzone z grupami przestępczymi działającymi w Poznaniu.

Policjanci z CBŚ zawiadomili prokuraturę i starannie przygotowali się do zatrzymania podejrzanego. Kiedy uzyskali informację o planowanej transakcji narkotykowej, przygotowali zasadzkę na ul. Juraszów w Poznaniu, w pobliżu szpitala. W tym miejscu Artur A. spotkał się z mężczyzną, od którego otrzymał paczkę. Funkcjonariusze czekali na ten moment i zatrzymali obu obserwowanych. W paczce znajdowało się 2,5 kg amfetaminy.

Dostawcą narkotykowej przesyłki okazał się Michał Z. (32 l.) Mężczyzna był w przeszłości karany za przestępstwa narkotykowe i kryminalne. Spędził w więzieniu 5 lat i wyszedł z niego w 2007 r. Policjanci zabezpieczyli samochód BMW serii 7 należący do Michała Z i 16 tys. zł w gotówce.

Śledczy zajmujący się tą sprawą przeszukali także mieszkania należące do zatrzymanych. Znaleźli wagi do porcjowania narkotyków i urządzenie z matrycą do prasowania amfetaminy w kostki.

Oficerowie biorący udział w akcji oceniają, że obaj podejrzani mieli w półświatku handlarzy znaczącą pozycję. Mogli współpracować z grupami przestępczymi z całego kraju. Zatrzymanie Artura A. i Michała Z. jest znaczącym wyłomem wśród narkotykowych hurtowników.

Powrót na górę strony