Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie sprawców napadu

Data publikacji 16.05.2008

Nawet 12 lat więzienia grozi sprawcom napadu na mieszkańca Katowic i włamanie do mieszkania jego siostry. Śledztwo prowadzone w tej sprawie przyniosło kolejne efekty. Wczoraj policjanci zatrzymali dwóch kolejnych bandytów, którzy brali udział w tym zdarzeniu. Jeden został zatrzymany pod swoim blokiem, a drugi wpadł, kiedy przyniósł na komisariat dokumenty kolegi.

1 kwietnia br. policjanci z komisariatu VII i grupy szybkiego reagowania zatrzymali 35-letnią mieszkankę Orzesza i 43-letniego mężczyznę, którzy na ulicy Gliwickiej pobili 51-letniego katowiczanina. Napastnicy ukradli poszkodowanemu 30 złotych, dwa telefony komórkowe, dokumenty i klucze z mieszkania. Przy pomocy skradzionych kluczy sprawcy włamali się do mieszkania siostry pokrzywdzonego i ukradli 18 zegarków o łącznej wartości 800 złotych.
Funkcjonariusze odzyskali skradzione dokumenty, klucze i jeden zegarek.

Dwaj przestępcy uciekli. Śledztwo prowadzone w tej sprawie przyniosło kolejne efekty. Policjanci ustalili dane personalne pozostałych bandytów. Obaj przestępcy zostali zatrzymani. 31-latka ujęto przed blokiem, w którym mieszka. Jego 27-letni wspólnik, który nie wiedział, że jest poszukiwany, przyniósł na komisariat dokumenty swojego 31-letniego kompana i wówczas został ujęty. Dzisiaj o losie obu podejrzanych zdecyduje prokuratura i sąd.

Zatrzymany w kwietniu 43-latek i 35-letnia mieszkanka Orzesza nadal przebywają w areszcie. Wszystkim sprawcom napadu grozi kara 12 lat więzienia.
Powrót na górę strony