Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczeciński kryminalny czujny także po służbie

Data publikacji 30.08.2021

Policjantem jest się nie tylko w godzinach służby. Tym razem udowodnił to funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Szczecin-Nad Odrą, który będąc po służbie zatrzymał złodziei.

Służba w Policji jest szczególna, bo policjantem jest się 24 godziny na dobę. Praca nie kończy się w momencie rozliczenia służby, czy zdjęcia munduru.
Detektyw Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Nad Odrą, po zakończonej służbie w godzinach wieczornych, zauważył dwóch mężczyzn, którzy przerzucali z terenu budowy elementy metalowe.
Funkcjonariusz nie mógł przejść obok tej sytuacji obojętnie i postanowił zareagować. Po kilkuminutowej obserwacji mężczyźni zaczęli wywozić kradzione pręty zbrojeniowe, w związku z czym policjant natychmiast podjął interwencję.
Szczecinianie przyznali się do kradzieży i zostali zatrzymani. Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

To kolejny przykład, gdzie czujność i godna naśladowania postawa funkcjonariusza z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przyczyniła się do zatrzymania sprawców przestępstwa.

(KWP w Szczecinie / wsz)

Powrót na górę strony