Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowanie za okazaną pomoc

Data publikacji 30.08.2021

Policjanci od zawsze służą i pomagają. Czasem wsparcie nie musi być przejawem wielkiego poświęcenia, a dla kogoś w potrzebie znaczy bardzo wiele. Pamiętajmy, że policjantów możemy prosić o każdą pomoc. Wszystkie potrzeby wykraczające poza kompetencje stróżów prawa, ci niezwłocznie przekażą odpowiednim instytucjom, które zajmą się ich realizacją.

Udzielone wsparcie spotkało się z wdzięcznością mężczyzny, który na skrzynkę e-mailową Kancelarii Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wysłał podziękowanie dla policjantów z Komisariatu Policji w Pyrzowicach. Mężczyzna podziękował mundurowym za empatię i pomoc w trudnej sytuacji.

Na zdjęciu widać treść podziękowań dla policjantów. Treść zamieszczono poniżej zdjęcia.

Treść podziękowania:

Szanowny Panie Komendancie,

Niniejszym pismem chciałbym wyrazić swoją pozytywną opinię i pochwalić policjantów popołudniowej zmiany z 20.08 z posterunku na lotnisku w Pyrzowicach. Pracuję jako... w liniach lotniczych i wróciwszy z dwumiesięcznej delegacji, chciałem udać się do domu. Niestety akumulator w moim samochodzie rozładował się, więc udałem się do pobliskiego posterunku, aby poprosić o pomoc w odpaleniu silnika. Policjanci, nie zważając na późną porę, ochoczo zgodzili się zostać kilka minut dłużej, pomimo iż ich czas pracy dobiegł końca i mieli wracać do bazy w Katowicach. Nie tylko pomogli mi oni z naładowaniem akumulatora, ale jeden z nich wykrył jeszcze pod maską drobną usterkę związaną z pracą silnika. Wszystko odbyło się w przyjaznej atmosferze.

Uważam, że policjanci zasłużyli na pochwałę. Jestem bardzo wdzięczny za okazaną mi bezinteresownie pomoc, a działania takie jak te jednoznacznie pozytywnie wpływają na odbiór Policji w społeczeństwie.

Z poważaniem, Marek...

Powrót na górę strony