Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Nie spisz się, ja na Ciebie czekam"

Data publikacji 16.05.2008

"NIE SPIESZ SIĘ, JA NA CIEBIE CZEKAM" takie hasło przyświeca kolejnej profilaktycznej inicjatywie kościańskiej drogówki oraz Stowarzyszenia na rzecz zapobiegania wypadkom drogowym "STOP ŚMIERCI".

Doświadczenie większości kierowców podpowiada, że ostrzegawczy błysk świateł drogowych, widok masztu fotoradaru czy niebieski samochód z białym pasem powodują u większości zmechanizowanych użytkowników drogi cofnięcie nogi z pedału gazu. Niestety ta pożądana reakcja jest najczęściej tylko chwilowa. Wszystkie policyjne działania zmierzające do dyscyplinowania "pośpiesznych" przynoszą tylko tymczasowy, doraźny rezultat. Idealnym rozwiązaniem było by osiągniecie efektu polegającego na ciągłej, świadomej autokontroli użytkowników dróg. Naszym zdaniem efekt taki można osiągnąć przypominając kierowcom znajdującym się w "drogowym szale", że ryzyko podejmowane aby zaoszczędzić 5 minut czy wyprzedzić kolejny pojazd nie polega jedynie na goryczy otrzymania kolejnego mandatu i punktów do ewidencji ukaranych kierowców. Uświadamiać również, że swoim brawurowym zachowaniem ryzykują często wielką tragedią, nie tylko w swojej rodzinie. Takie przesłanie symbolizować mają oczy małego dziecka, czekającego na powrót swojego rodzica do domu.

W związku z tym powstał pomysł stworzenia baneru, który umieszczony został przy krzyżówce do miejscowości Kurowo - St. Oborzyska na "krajowej piątce". Docelowo, jak planują policjanci na K5 znaleźć się ma 8 takich banerów. Wszyscy, którzy odpowiedzialni są za bezpieczeństwo na drogach liczą, że to przesłanie trwalej i skuteczniej utkwi w świadomości kierowców, niż obawa przed mandatem i punktami karnymi.
Powrót na górę strony