Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne "odpady" w Internecie

Data publikacji 16.05.2008

37-letniego mieszkańca Jędrzejowa, który podejrzewany jest o nielegalne sprowadzanie do Polski z Wielkiej Brytanii pojazdów wyrejestrowanych i wycofanych z ruchu zatrzymali świętokrzyscy policjanci, we współpracy z pracownikami Wojewódzkiego Inspektoratu Środowiska w Kielcach. Bezprawnie sprowadzonymi odpadami mężczyzna handlował na jednym z portali internetowych.

Jędrzejowscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą sprawę rozpracowywali wspólnie z pracownikami Wojewódzkiego Inspektoratu Środowiska w Kielcach. Z pierwszych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 37-letni mieszkaniec Jędrzejowa od początku roku sprowadzał do Polski z Wielkiej Brytanii pojazdy wyrejestrowane i wycofane z ruchu. Prawdopodobnie auta te były przewożone na terytorium naszego kraju tirami. Kiedy samochody docierały na posesję podejrzewanego, mężczyzna demontował je. Uzyskane w ten sposób części sprzedawał następnie na jednym z portali internetowych.

Funkcjonariusze, spośród 44 pojazdów znajdujących się na posesji 37-latka, zabezpieczyli 26, na które mężczyzna nie posiadał odpowiedniej dokumentacji. Za nielegalne składowanie odpadów, które może powodować zniszczenia w środowisku może mu grozić nawet do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony