Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudziła, żeby wyremontować dom

Data publikacji 16.05.2008

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 33-letnią mieszkankę Starachowic, która najpierw ukradła swojej znajomej dokumenty, a później na ich podstawie wyłudziła kredyt. Oszustka została zatrzymana przez policjantów, kiedy przyszła podpisać kolejną umowę o pożyczkę.

Z ustaleń starachowickich policjantów wynika, że 33-letnia kobieta cztery dni temu ukradła swojej znajomej dowód osobisty oraz prawo jazdy. Później odwiedziła jeden ze starachowickich banków i na podstawie zdobytych wcześniej dokumentów wyłudziła kredyt o wartości 20 tysięcy złotych. W ręce policjantów wpadła wczoraj, kiedy po raz drugi udała się do banku po … kolejny kredyt. Policjanci zatrzymali ją, gdy podpisywała dokumenty na pożyczkę opiewającą na kwotę 10 tysięcy złotych.

Oszustka tłumaczyła się, że pieniądze potrzebne są jej na remont domu. Całą kwotę, którą udało jej się nielegalnie "zdobyć" za pierwszym razem, zdążyła już wydać na materiały budowlane.

Teraz, zamiast mieszkania w wyremontowanym domu, czeka ją spotkanie z prokuratorem. "Sprytnej" oszustce może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony