Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Wrocławia wyprowadzili starszą kobietę oraz jej psa z płonącej altany

Data publikacji 31.08.2021

83-letnia wrocławianka oraz jej suczka Daisy znajdowały się w altanie na terenie ogródków działkowych, która stanęła w ogniu. Niestety płomień bardzo szybko odciął im drogę ucieczki. Na szczęście w pobliżu byli funkcjonariusze z komisariatu Wrocław-Fabryczna, którzy zauważyli unoszące się kłęby dymu. Natychmiast pobiegli do miejsca skąd wydobywał się dym i wyprowadzili z niego seniorkę oraz należącego do niej owczarka niemieckiego. Gdyby nie natychmiastowa reakcja i pomoc ze strony policjantów, mogłoby dojść do tragedii.

Policjanci z komisariatu Wrocław-Fabryczna wykazali się postawą godną naśladowania. Podczas patrolowania jednej z ulic miasta zauważyli, że nad terenem ogródków działkowych unosi się gęsty czarny dym. Kiedy policjanci zatrzymali się, jadący rowerem mężczyzna krzyknął do nich, że w środku palącej się altany może przebywać starsza kobieta.

Sierżant sztabowy Dariusz Wołkowski oraz sierżant Natalia Chołuj natychmiast pobiegli w stronę działki. Wyważyli płonącą furtkę i przeskakując przez palące się przedmioty, dostali się do altanki, która również stała w ogniu. W środku rzeczywiście znaleźli starszą kobietę, która po cichu starała się ze wszystkich sił wzywać pomocy.

Odważnie, bez ani jednej chwili zawahania, podjęli skuteczne działania, aby uratować życie 83-latki. Weszli do środka wyłamując drzwi, po czym wyprowadzili kobietę na zewnątrz w bezpieczne miejsce. W środku znajdowała się także Daisy – jej ukochany pies. Sierżant Chołuj wzięła owczarka niemieckiego na ręce i wyniosła na zewnątrz.

W międzyczasie na miejsce przyjechali strażacy, którzy ugasili pożar oraz udzielili pomocy medycznej.

Dzięki szybkiej reakcji mundurowych i podjętym działaniom uratowano życie starszej kobiety oraz należącej do niej suczki. Cieszymy się, że w naszych szeregach znajdują się tacy policjanci, którzy zgodnie z tym, co przysięgali zakładając policyjny mundur – „nawet z narażeniem życia”, zrobią wszystko, aby komuś pomóc.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony