Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy jechał „wężykiem”. Zauważył go policjant po służbie

Data publikacji 31.08.2021

Policjant w czasie wolnym od służby zauważył na drodze mercedesa, który nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Funkcjonariusz zawiadomił dyżurnego pabianickiej komendy. Okazało się, że kierujący miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Policjant służbę pełni w wydziale ruchu drogowego pabianickiej komendy Policji, na co dzień dbając o bezpieczeństwo mieszkańców na drogach miasta i powiatu. 30 sierpnia 2021 roku był poza służbą i udowodnił, że jego wybór zawodu nie był przypadkowy. Tuż po godzinie 16.00 policjant zwrócił uwagę na kierującego osobowym mercedesem jadącego "wężykiem" ulicą Myśliwską w kierunku ulicy Waltera Janke. Wzbudziło to podejrzenia policjanta, który zawiadomił dyżurnego jednostki. Już po chwili patrol zatrzymał wskazanego mercedesa na ulicy Waltera Janke. Przypuszczenia funkcjonariusza były słuszne. 41-letni mieszkaniec powiatu pabianickiego był kompletnie pijany. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony