Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli 80-letniej kobiecie

Data publikacji 01.09.2021

Tarnobrzescy policjanci pomogli 80-letniej kobiecie, która późnym wieczorem wyszła z mieszkania i chodziła po osiedlu. Zdezorientowana seniorka nie potrafiła wyjaśnić, co tam robi, ani gdzie mieszka. Policjanci zaopiekowali się starszą panią. Po ustaleniu adresu rodziny, seniorka trafiła pod opiekę bliskich.

Kiedy sytuacje życiowe zaskakują nas, nie zawsze pozytywnie, bardzo ważne jest wtedy, żeby mieć kogoś, kto wyciągnie do nas pomocną dłoń. Policjanci doskonale wiedzą jak różne scenariusze pisze życie. Zawsze reagują, chronią i niosą pomoc potrzebującym.

Wczoraj, 31.08.2021 r., po godz. 21.00, dyżurny jednostki został powiadomiony o tym, że w rejonie kościoła, przy ul. Świętej Barbary w Tarnobrzegu chodzi starsza kobieta. Z przekazanych informacji wynikało, że seniorka cierpi na zaniki pamięci.

We wskazany rejon, natychmiast udali się policjanci. Znając rysopis kobiety rozpoczęli jej poszukiwania. Na jednym z chodników zauważyli seniorkę, która chodziła po osiedlu. Kobieta była zdezorientowana i nie pamiętała swojego adresu zamieszkania. Nie potrafiła także wyjaśnić, co robi w tym miejscu i dlaczego wyszła z domu. Na sobie miała rozpiętą kurtkę i założone buty, każdy od innej pary.

Policjanci zaopiekowali się starszą panią. Ustalili, że jest to 80-letnia mieszkanka Tarnobrzega. Na miejsce wezwano służby medyczne, które zabrały kobietę do szpitala. Po ustaleniu adresu rodziny, 80-latka trafiła pod opiekę swoich bliskich.

Policja zwraca się z apelem o zwrócenie szczególnej uwagi na starsze, często nieporadne osoby, chore, które potrzebują opieki. Szczególnie pory nocne są dla nich niebezpieczne. Apelujemy do mieszkańców naszego powiatu o przekazywanie informacji na temat osób, które sprawiają wrażenie zagubionych i mogą potrzebować pomocy. Telefon na numer alarmowy może uratować komuś życie.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony