Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany czerwoną notą Interpolu zatrzymany przez płockich policjantów

Data publikacji 02.09.2021

Od blisko 10 lat ukrywał się przed ukraińskim wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwany 44-latek podejrzewany jest o oszustwa, za których popełnienie grozi mu nawet do 12 lat więzienia. Biuro Interpolu opublikowało za mężczyzną czerwoną notę. Płoccy policjanci namierzyli poszukiwanego na terenie powiatu płockiego i przekazali do dyspozycji odpowiednich organów.

Nota czerwona to sposób przekazywania przez Sekretariat Generalny Interpolu informacji, że dana osoba poszukiwana jest przez wymiar sprawiedliwości jednego z państw członkowskich czy międzynarodowy sąd lub trybunał karny w celu aresztowania i ekstradycji.

Taki list gończy wydany został za 44-latkiem, który ostatnie 10 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwany 44-latek podejrzewany jest o popełnienie przestępstw związanych m.in. z oszustwami, za których popełnienie grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia. Według ustaleń służb, obywatel Ukrainy w ostatnim czasie miał ukrywać się na terenie Polski. Na jego trop szybko wpadli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu płockiej komendy. Kryminalni złożyli wizytę 44-latkowi w miejscu wykonywania pracy na terenie powiatu płockiego.

Poszukiwany został zatrzymany i aresztowany. Pozostaje do dyspozycji Sądu Okręgowego w Płocku.

Autor: podkom. Marta Lewandowska

Powrót na górę strony