Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ratowali ludzkie życie - policjanci ewakuowali 25 osób z płonącego budynku

Data publikacji 03.09.2021

Tarnogórscy policjanci jako pierwsi pojawili się na miejscu pożaru kamienicy, do którego doszło w Tarnowskich Górach. Mundurowi, widząc zagrożenie dla osób znajdujących się w mieszkaniach, ewakuowali z nich 25 osób. W trakcie ewakuacji na miejsce przyjechali strażacy i ratownicy medyczni, którzy udzielili pomocy mieszkańcom.

Odwaga, profesjonalizm i zdecydowanie w działaniu — te cechy są decydujące w sytuacjach, które zagrażają życiu i zdrowiu innych osób. Wykazali się nimi tarnogórscy policjanci oraz strażacy, którzy ratowali ludzkie życie.

Wczoraj tuż po godzinie 19.00, policjanci z prewencji patrolując centrum miasta, zauważyli kłęby dymu wydobywające się z dachu kamienicy znajdującej się przy ulicy Krakowskiej w Tarnowskich Górach. Na poddaszu budynku paliły się stare meble oraz różne przedmioty, które wydzielały bardzo ostry i niebezpieczny dla zdrowia dym.

Policjanci natychmiast skontaktowali się z dyżurnym jednostki, informując go o pożarze i prosząc o powiadomienie straży pożarnej. Chwilę później pożar w kamienicy zgłosiła inna osoba, która w tym czasie wykonywała remont innego budynku. Mundurowi bez chwili wahania weszli do palącego się budynku i ewakuowali mieszkańców wszystkich kondygnacji. Mieszkania opuściło bezpiecznie 25 osób. W trakcie ewakuacji na miejsce przybyły pierwsze zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Tarnowskich Gór. Dzięki szybkiej reakcji policjantów żadna z osób nie ucierpiała w tym zdarzeniu. Mieszkańcy nie potrzebowali pomocy medycznej.

W akcji gaśniczej poza kilkunastoma tarnogórskimi policjantami brało udział 12 zastępów straży pożarnej, ratownicy medyczni oraz funkcjonariusze straży miejskiej. Dzisiaj na miejsce zdarzenia pojedzie biegły z zakresu pożarnictwa, który pomoże śledczym w ustaleniu przyczyn pożaru.

(KWP Katowice / mag)

Powrót na górę strony