Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na A4 kontrolowali przestrzeganie zakazu wyprzedzania przez samochody ciężarowe

Data publikacji 03.09.2021

Przypominamy o obowiązujących na autostradach odcinkowych zakazach wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe. Zakaz taki obowiązuje w rejonie autostrady A4 od węzła Katowice-Murckowska do Punktu Poboru Opłat w Brzęczkowicach, a jego przestrzeganie kontrolują policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

W rejonie autostrady A4 od węzła Katowice-Murckowska do Punktu Poboru Opłat w Brzęczkowicach obowiązuje zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe określony znakiem drogowym "B-26”. Policjanci Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach podjęli starania mające na celu zdiagnozowanie, czy we wskazanym obszarze autostrady A4 ma miejsce niestosowanie się do powyższych przepisów. Kierowani do wspólnych działań mundurowi objęli nadzorem wskazany odcinek drogi celem zdecydowanej reakcji oraz wyciągnięcia prawnych konsekwencji wobec kierujących pojazdami ciężarowymi, niestosujących się do wskazanych przepisów oraz stwarzających w ten sposób zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Nieumiejętne wyprzedzanie pojazdem ciężarowym na odcinku autostrady o dwóch pasach ruchu niejednokrotnie wpływa na zmniejszenie płynności ruchu na drodze. Takie zachowanie kierowcy samochodu ciężarowego jest wykroczeniem. Ponadto na niektórych odcinkach dróg wyprzedzanie przez pojazdy ciężarowe jest zabronione znakiem drogowym "B-26”.

Film Film_konsola.mp4

Pobierz plik Film_konsola.mp4 (format mp4 - rozmiar 45.34 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu (format mp3 - rozmiar 570.1 KB)

Powrót na górę strony