Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową. Ponad 5000 porcji handlowych nie trafi na rynek

Data publikacji 07.09.2021

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów. Jest on podejrzany o uprawę ziela konopi oraz handel narkotykami. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 50 krzewów konopi w różnej fazie wzrostu, z których można uzyskać ponad 5000 porcji handlowych. Śledczy ustalili, że mężczyzna również sprzedawał marihuanę. Teraz za swoje czyny mężczyzna odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Karpaczu w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o uprawę ziela konopi oraz handel narkotykami.

Policjanci prowadząc czynności w tej sprawie uzyskali informację, że mężczyzna na terenie swojej posesji w jednej z miejscowości powiatu karkonoskiego zorganizował uprawę ziela konopi. W wyniku sprawdzeń funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 50 krzewów konopi indyjskich znajdujących się w różnych fazach wzrostu, co potwierdziło prowadzenie nielegalnej uprawy.

Funkcjonariusze zatrzymali również 20-latka, właściciela plantacji. Nielegalny proceder odbywał się w pomieszczeniach wyposażonych w urządzenia między innymi sterującymi ogrzewaniem, oświetleniem, wentylacją, które potrzebne są do odpowiedniego wzrostu roślin. Z zabezpieczonych sadzonek można było uzyskać ponad 5000 porcji handlowych o wartości czarnorynkowej około 150 tysięcy złotych.

Śledczy ustalili również, że mężczyzna zajmował się handlem narkotykami. Został on zatrzymany w policyjnym areszcie. Obecnie wyjaśniane są szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Za popełnione przestępstwa zatrzymany mężczyzna odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP Wrocław / akr

 

Powrót na górę strony