Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Juma" rozpoczęła służbę w kutnowskiej komendzie

Data publikacji 08.09.2021

W Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie swoją służbę rozpoczął wyjątkowy policjant. ,,Juma” to sześcioletni owczarek niemiecki. Razem ze swoim przewodnikiem w sierpniu ukończyli kurs specjalistyczny w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. "Juma" to specjalistka od wyszukiwania zapachów narkotyków. Jest to trzeci czworonożny funkcjonariusz służący w kutnowskiej komendzie.

Aby psy mogły pracować w naszych szeregach, muszą posiadać odpowiednie predyspozycje. Jest to skrupulatnie sprawdzane jeszcze przed zakupem czworonoga. Później pies wraz ze swoim przewodnikiem trafia na kurs, po ukończeniu którego otrzymują atest i od tej chwili mogą wspólnie wykonywać zadania służbowe.

Policjanci, którzy decydują się na pracę ze zwierzętami, muszą mieć do nich odpowiednie podejście. Oprócz stanowczości, muszą po prostu je lubić, natomiast nie mogą się ich bać. Warunkiem sukcesu jest świetnie wyszkolony i zgrany duet przewodnik i pies służbowy. 

,,Juma ” jest psem przeszkolonym do wyszukiwania zapachów narkotyków. Razem ze swoim przewodnikiem mł.asp. Marcinem Bigosińskim kurs ukończyli w sierpniu. Zapewne stworzą zgrany duet, bowiem opiekun "Jumy" jest doświadczonym przewodnikiem. Od 5 lat również opiekuje się i patroluje ulice miasta Kutna wraz z " Lubą" - psem patrolowo-tropiącym.

KWP Łódź / akr

Powrót na górę strony