Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspaniała postawa 12-letniej Kornelii doceniona przez Policję

Data publikacji 09.09.2021

Komendant Powiatowy Policji w Żarach pogratulował 12-letniej Kornelii wspaniałej i godnej naśladowania postawy. Dziewczynka znalazła portfel z dużą ilością gotówki i nie wahała się, by go oddać. Zguba za pośrednictwem policjantów trafiła do szczęśliwej właścicielki.

W  środę (8 września) Komendant Powiatowy Policji w Żarach  młodszy inspektor Armand Pisarczyk-Łyczywek spotkał się z Kornelią Turza oraz jej mamą i pogratulował  wspaniałej postawy obywatelskiej. Dziewczynka w poniedziałek (6 września) na jednym z parkingów przy ulicy Okrzei w Żarach znalazła portfel z dużą ilością gotówki. 12-latka bez wahania oddała znalezione pieniądze. Zguba za pośrednictwem policjantów trafiła już do  właścicielki.

Szef żarskich funkcjonariuszy podkreślił, że takie zachowanie zasługuje na najwyższe uznanie, a to szczęśliwe zakończenie nie byłoby możliwe, gdyby nie uczciwość i obywatelska postawa 12-latki. Uczennica VII klasy Szkoły Podstawowej numer 5 w Żarach może być przykładem dla swoich rówieśników, a także dorosłych. Nie każdy postąpiłby w tak uczciwy sposób, jak Kornelia.

KWP Gorzów Wlkp. / mag

Powrót na górę strony