Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadał ponad 4,5 kilograma narkotyków

Data publikacji 10.09.2021

Łódzcy policjanci zatrzymali 22-latka, który posiadał 4,5 kilograma różnych narkotyków i 536 sztuk tabletek. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat więzienia. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

7 września 2021 roku w rejonie skrzyżowania ulic Sikorskiego i Świtezianki, kryminalni z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali 22-latka związanego z przestępczością narkotykową.

Na jego trop mundurowi wpadli podczas prowadzonych nieprzerwanie i z dużą determinacją działań ukierunkowanych na zwalczanie tego rodzaju przestępczości. Już podczas przeszukania volkswagena, którym poruszał się mężczyzna, funkcjonariusze znaleźli pierwsze narkotyki spakowane próżniowo w 10 torebek foliowych o różnej wielkości. Kolejne odnaleźli w wynajmowanym przez 22-latka mieszkaniu na Polesiu. Ostatnią partię środków odurzających odkryli w altance działkowej na Bałutach.

W sumie policjanci skonfiskowali ponad 3138 gramów konopi indyjskich, 1412 gramów środków psychotropowych oraz 586 tabletek, które zostaną poddane specjalistycznym badaniom. Ponadto zabezpieczyli należący do zatrzymanego telefon komórkowy oraz ponad 96.000 złotych gotówki.

22-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych. Grozi za to kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany. Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Łódź Bałuty prowadzą śledczy z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego łódzkiej komendy miejskiej.

KWP Łódź / akr

Powrót na górę strony