Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zaopiekowali się dziećmi, których matka zginęła w wypadku spowodowanym przez nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 13.09.2021

W ubiegłym tygodniu w powiecie lipskim doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. W wypadku drogowym śmierć poniosła 36-letnia kobieta, która samotnie wychowywała czwórkę dzieci. Sąd na 3 miesiące aresztował 41-latka, który doprowadził do tragedii, prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości.

W ubiegły wtorek (7.09.2021) w miejscowości Wola Solecka Pierwsza w powiecie lipskim, na drodze powiatowej doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. 41-letni mężczyzna, który jechał wraz z 36-letnią pasażerką osobowym fordem, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z 40-latkiem kierującym osobową hondą. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła pasażerka forda, a kierujący samochodami zostali przewiezieni z obrażeniami ciała do szpitala.

36-letnia kobieta osierociła czwórkę dzieci w wieku 8 -16 lat. W chwili zdarzenia troje najmłodszych dzieci przebywało w szkole, a najstarsze w internacie. Zadbali o nich policjanci, którzy zapewnili im opiekę w domu podczas nieobecności dorosłego opiekuna.  Z uwagi na to, że babcia dzieci mieszka ponad 250 kilometrów od nich, do czasu jej przyjazdu dalszą opiekę nad dziećmi od policjantów przejęli pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chotczy powiadomieni o zdarzeniu przez policjantów. Funkcjonariusze zadbali też o pomoc psychologiczną dla osieroconych dzieci, organizując wsparcie z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Lipsku

W piątek Sąd Rejonowy w Lipsku wobec 31-letniego mężczyzny, który spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości, zastosował 3-miesięczny areszt.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony