Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy motorowerzysta na sądowym zakazie i z 4 promilami zatrzymany przez policjanta po służbie

Data publikacji 13.09.2021

Policjant pełniący na co dzień funkcję oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie, poza służbą, zatrzymał nietrzeźwego motorowerzystę. Widząc, że kierujący motorowerem stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się na jezdnię, natychmiast zatrzymał się chcąc udzielić pierwszej pomocy. Wyczuwając od poszkodowanego alkohol uniemożliwił mu dalszą jazdę powiadamiając jednocześnie dyżurnego jednostki.

Do zdarzenia doszło 11 września 2021 r. w godzinach popołudniowych w miejscowości Bogumiłowice. Policjant z pajęczańskiej komendy, w czasie wolnym od służby, był świadkiem zdarzenia drogowego. Kierujący motorowerem, który jechał z przeciwka stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem i przewrócił jednoślad na jezdnię. Policjant natychmiast zatrzymał się w celu udzielenia poszkodowanemu pierwszej pomocy. Na szczęście 42-letni mieszkaniec gminy Sulmierzyce nie doznał żadnych obrażeń, jednak jego zachowanie oraz woń alkoholu wyraźnie wskazywało na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjant uniemożliwił mężczyźnie dalszą jazdę i natychmiast powiadomił o tym dyżurnego pajęczańskiej komendy. 42-latek poddany badaniu na zawartość alkoholu "wydmuchał" ponad 4 promile alkoholu i dodatkowo posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

O dalszym losie skrajnie nieodpowiedzialnego kierowcy zdecyduje teraz sąd, a grozić mu może nawet kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony