Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Warte blisko 200 tysięcy złotych audi odzyskane przez policjantów

Data publikacji 13.09.2021

W miniony piątek sławscy policjanci odzyskali audi, które tej samej nocy zostało skradzione. Wartość odzyskanego auta to blisko 200 tysięcy złotych. Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mieszkańców powiatu wschowskiego. Policjanci pod nadzorem wschowskiej Prokuratury wyjaśniają sprawę.

W miniony piątek z samego rana (10 września) dyżurny wschowskiej Policji otrzymał informację, że na terenie Sławy znajdować ma się skradziony kilka godzin wcześniej pojazd marki Audi. Zaangażowani w sprawę sławscy policjanci rozpoczęli poszukiwania za wskazanym pojazdem. Monitoringiem objęli ulice Sławy oraz osiedli. Policjanci postanowili sprawdzić jedną z posesji. W trakcie wizyty mundurowych z garażu wyszedł 44-letni mieszkaniec gminy Sława.  W wyniku policyjnych sprawdzeń, okazało się, że w garażu stało poszukiwane audi, które było już częściowo rozkręcone. W wyniku podjętych czynności przez wschowskich kryminalnych mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Kilka godzin później do sprawy zatrzymany został kolejny mieszkaniec powiatu wschowskiego.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy nie budził wątpliwości co do sprawstwa 29 i 44- letnich mieszkańców powiatu wschowskiego. Mężczyźni usłyszeli zarzuty paserstwa, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wschowscy policjanci pod nadzorem wschowskiej Prokuratury badają okoliczności przyjazdu wartego blisko 200 tysięcy złotych audi.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

 

  • Wnętrze odzyskanego po kradzieży samochodu
  • dwaj policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę
  • Policjant zabezpiecza narzędzia służące do krazieży samochodów
  • Policjant podczas oględzin odzyskanego po kradzieży auta
  • Odzyskany po kradzieży samochód
  • Policjant podczas oględzin odzyskanego po kradzieży auta
Powrót na górę strony