Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za groźby karalne kierowane do policjantów i ich rodzin oraz inne przestępstwa

Data publikacji 13.09.2021

Na 3 miesiące został tymczasowo aresztowany mężczyzna podejrzany o kierowanie gróźb karalnych wobec funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku i członków ich rodzin, a także za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, uszkodzenie mienia i posiadanie narkotyków. Do zdarzenia z udziałem policjantów doszło kilka dni temu w Kłodzku. Mężczyźnie za popełnienie przestępstwa przeciwko funkcjonariuszom publicznym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu, kiedy to jeden z mieszkańców Kłodzka za pośrednictwem mediów społecznościowych wielokrotnie znieważał słowami wulgarnymi kłodzkich policjantów, kierował wobec nich groźby pozbawienia życia, a także groził rodzinom policjantów. 29-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

To jednak nie wszystko. Mężczyzna w trakcie wykonywania przez policjantów czynności służbowych ponownie wielokrotnie znieważał kolejnych funkcjonariuszy oraz kierował do nich groźby karalne. Jak się okazało, podejrzany w ubiegłym tygodniu był już zatrzymany przez kłodzkich policjantów w związku z uszkodzeniem przez niego zaparkowanego samochodu osobowego na szkodę mieszkańca Kłodzka oraz uszkodzeniem radiowozu policyjnego. Wówczas agresor również kierował wobec policjantów groźby karalne oraz naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Jakby tego było mało, funkcjonariusze znaleźli przy 29-latku narkotyki.

Mężczyzna usłyszał łącznie 11 zarzutów popełnionych przestępstw. Sąd Rejonowy w Kłodzku na wniosek śledczych i Prokuratora Rejonowego zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na 3 miesiące. 29-latek za popełnione przestępstwa odpowie karnie, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony