Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Reakcja znajomych i szybka interwencja policjantów zapobiegły tragedii

Data publikacji 13.09.2021

Do policjantów dotarła informacja o tym, że jeden z mieszkańców powiatu zamieścił na portalu społecznościowym niepokojący wpis, w którym żegna się ze znajomymi. Policjanci ustalili adres zamieszkania mężczyzny, pod który niezwłocznie udał się patrol prewencji. Funkcjonariusze zdążyli z pomocą.

Informacja o niepokojącym wpisie na jednym z portali społecznościowych dotarła do policjantów wczoraj, 12.09.2021 r., po 21.00. Zgłaszający poinformował funkcjonariuszy, że jeden z mieszkańców powiatu żegna się w nim, sugerując zakończenie życia. Wpis zobaczyła znajoma mężczyzny i zaniepokojona przekazała go dalej. Autor wpisu nie odbierał telefonu. Policjanci ustalili jego adres zamieszkania i niezwłocznie udali się na miejsce.

Rodzice mężczyzny zaprzeczali, aby cokolwiek mogło zagrażać synowi, gdyż ten śpi w swoim pokoju. Policjanci jednak nie dali się zbyć. Okazało się, że gdyby nie ich interwencja rzeczywiście mogło dojść do tragedii. Służby medyczne zabrały mężczyznę do szpitala.

Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony