Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione audi warte 92 tys. zł

Data publikacji 13.09.2021

Polkowiccy policjanci odzyskali pojazd marki Audi Q5 o wartości 92 tysięcy złotych. Samochód został skradziony tego samego dnia z terenu Niemiec. Właściciel spokojnie spał, gdy złodzieje weszli na teren jego posesji i odjechali jego autem. Funkcjonariusze prowadzą teraz czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania osób mających związek z tym przestępstwem.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach podczas służby na terenie gminy Przemków zauważyli nieopodal drogi krajowej nr 12 zaparkowany pojazd marki Audi Q5 na niemieckich tablicach rejestracyjnych. W pobliżu samochodu nikogo nie było i przez dłuższą chwilę nikt się nie pojawił.

Z uwagi na podejrzenie, że auto może pochodzić z kradzieży, na miejsce zostali skierowani policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy wewnątrz zabezpieczyli przedmioty i ślady kryminalistyczne.

W wyniku podjętych czynności okazało się, że samochód faktycznie został skradziony z jednej z posesji na terenie Niemiec. Wartość odzyskanego mienia pokrzywdzony wycenił na kwotę 92 tysięcy złotych.

Mundurowi prowadzą teraz czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania osób mających związek z tą kradzieżą.

(KWP we Wrocławiu / akr)

Powrót na górę strony