Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionej seniorki

Data publikacji 14.09.2021

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 72-latki, która w niedzielę po południu wyszła z domu i nie wróciła. O zaginięciu kobiety rodzina powiadomiła służby wieczorem. W działania zaangażowani byli policjanci, strażacy i pies tropiący z przewodnikiem, użyto policyjnego drona. Kobieta w porę została przekazana pod specjalistyczną opiekę medyczną.

W niedzielę, 12.09.2021 r., wieczorem, łosicka Policja otrzymała zgłoszenie dotyczące zaginięcia 72-letniej kobiety, która podczas nieobecności członków rodziny wyszła z domu i przez kilka godzin nie wracała. Początkowo rodzina na własną rękę próbowała odnaleźć seniorkę. Z przekazanych informacji wynikało, że zaginiona jest osobą przewlekle chorą i nieporadną.

Zaalarmowani policjanci szybko podjęli akcję poszukiwawczą, w którą zaangażowani byli także strażacy. W działaniach wziął udział policyjny pies tropiący z przewodnikiem, wykorzystano policyjnego drona. Akcja poszukiwawcza trwała kilkanaście godzin. Kobieta została odnaleziona w gęstych zaroślach. 72-latka była wyraźnie osłabiona. Została przekazana pod opiekę służb medycznych.

Policjanci zwracają się z prośbą o jak najszybsze informowanie w przypadku zaginięć osób, gdyż upływ czas od chwili zaginięcia do zgłoszenia ma ogromne znaczenie w skuteczności podjętych działań.

Warto podkreślić, że od niedawna w strukturach Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu funkcjonuje Nieetatowy Zespołu Wsparcia Poszukiwań Osób Zaginionych, o którym może przeczytać tutaj.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony