Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczeciński policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 14.09.2021

Policjant Wydziału Kryminalnego Komisariatu Szczecin Pogodno w minioną sobotę będąc na wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie mężczyzna, który w takim stanie kierował mercedesem.

Policjantem jest się przez całą dobę, co swoją postawą potwierdziło już wielu szczecińskich funkcjonariuszy. Kolejnym przykładem na potwierdzenie tych słów jest reakcja kryminalnego z Komisariatu Pogodno, którym w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego.

W minioną sobotę w godzinach wieczornych policjant w drodze do domu zauważył uszkodzony i nieprawidłowo zaparkowany pojazd, z którego chwiejnym krokiem wybiegł mężczyzna.

Policjant od razu nabrał podejrzeń, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Bez wahania ruszył za nim w pościg i po chwili zatrzymał obywatela Ukrainy, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu. O całym zdarzeniu powiadomiony został  oficer dyżurny, który skierował na miejsce umundurowanych funkcjonariuszy.

Przybyły na miejsce patrol przeprowadził u mężczyzny badanie na zawartość alkoholu. Potwierdziło ono podejrzenia policjanta. Kierujący mercedesem miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący na drodze stanowią zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Widząc, że osoba pijana chce prowadzić samochód, powinniśmy stanowczo zareagować i jej to uniemożliwić.

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony