Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyrzucone do śmieci skazane były na śmierć. Szczenięta życie zawdzięczają policjantom

Data publikacji 15.09.2021

Zdecydowane działanie policjantów doprowadziło do uratowania trzech szczeniaków, które cztery dni po narodzeniu zostały zawinięte w foliowy worek i wyrzucone do kontenera na śmieci. Policjanci na miejscu wykonali masaż serca zwierzaków, co skutkowało przywróceniem ich funkcji życiowych. Po otrzymaniu nowego życia, będą czekały na nowy, bezpieczny dom.

W piątek, 10.09.2021 r., policjanci otrzymali zgłoszenie o wydobywających się piskach z wnętrza kontenera na śmieci na terenie miejscowości Szprotawa. Funkcjonariusze z miejscowego komisariatu młodszy aspirant Andrzej Szykuła i aspirat Jacek Kowczyk na miejscu zaczęli sprawdzać wszystkie worki znajdujące się w koszu. W papierowej torbie ujawnili szczeniaki, które były szczelnie owinięte folią i wsadzone do reklamówki. Część zwierząt nie wykazywała oznak życia. Policjanci podjęli decyzję o wykonaniu masażu serca co po kilku minutach doprowadziło do przywrócenia funkcji życiowych. Zdecydowane i szybkie działanie poskutkowało uratowaniem trzech z sześciu szczeniąt.

Jak ustalono, były to czterodniowe szczenięta. Zostały przekazane do Polskiej Organizacji Pomocy Zwierzętom, gdzie za 8 tygodni będą mogły zostać adoptowane, do czego zachęcamy, aby znalazły dom, w którym nikt nie wyrządzi im już więcej krzywdy. W sprawie adopcji prosimy o kontakt z Polską Organizacją Pomocy Zwierzętom w Nowej Soli, telefon kontaktowy 513 186 580.

W sprawie trwają czynności zmierzające do ustalenia i ukarania sprawcy tego przestępstwa. Wszystkie osoby który posiadają informacje mogące pomóc w ujęciu sprawcy, proszone są o kontakt z Policją pod numerem telefonu 47 793 75 11 lub pod numerem alarmowym 112.   

(KWP w Gorzowie / mw)

  • policjant kuca przy kontenerze na śmieci i ogląda szczeniaki znajdujące się w kartonie przy kontenerze
  • trzy szczeniaczki w kartonie
  • dwaj  umundurowani policjanci przy radiowozie
Powrót na górę strony