Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali 20-latka, u którego zabezpieczyli prawie 2 kg amfetaminy

Data publikacji 15.09.2021

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który posiadał znaczną ilość narkotyków. W mieszkaniu zatrzymanego oraz garażu policjanci znaleźli substancje zabronione. Łącznie zabezpieczono prawie 2 kilogramy amfetaminy. W policyjnych działaniach brali udział funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w Gdyni z psem Edkiem, który jest przeszkolony do wykrywania narkotyków. Mężczyzna został doprowadzony do wejherowskiej prokuratury. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat. Niewykluczone, że zostanie tymczasowo aresztowany.

W poniedziałek policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z wejherowskiej komendy zatrzymali 20-latka w związku z posiadaniem znacznej ilości narkotyków. Podczas przeszukania domu i terenu posesji część narkotyków policjanci znaleźli przy udziale funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej w Gdyni, wpieranych przez psa o imieniu Edek do wykrywania narkotyków. Narkotyki  schowane były w lodówce, w domu 20-latka, a pozostała część znajdowała się w garażu, m.in. w plastikowym pudełku oraz apteczce. Łącznie mundurowi zabezpieczyli amfetaminę o wadze prawie 2 kg oraz ponad niewielką ilość marihuany.  Narkotyki zostały przez policjantów zabezpieczone do sprawy i badań przez biegłego specjalistę.

Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie, został przesłuchany oraz usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Dzisiaj został doprowadzony do wejherowskiej prokuratury. Niebawem zostanie doprowadzony do sądu rejonowego.

Niewykluczone, że mężczyzna zostanie tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  • zabezpieczone środki odurzające, rozłożone na podłodze, obok nich lezy piesek
  • Policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony