Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w czasie wolnym od służby, zatrzymali dwóch pijanych kierowców

Data publikacji 16.09.2021

Trzech jarosławskich policjantów w czasie wolnym od służby było świadkami kolizji. Ich uwadze nie umknęło zachowanie mężczyzn, jadących renaultem. Tuż po uderzeniu w zaparkowanego na ulicy opla, kierowca renaulta wysiadł z auta, a na jego miejscu usiadł pasażer. Funkcjonariuszce natychmiast zareagowali, wezwali policyjny patrol, a sami uniemożliwili ucieczkę obu mężczyznom. Okazało się, że 22-latek, który doprowadził do kolizji, miał w organizmie blisko 2 promile, natomiast pasażer 0,70 promila.

W miniony piątek, 10.09.br., przed północą, na ul. Słowackiego w Jarosławiu, trzech policjantów z wydziału patrolowo-interwencyjnego w czasie wolnym od służby, idąc ulicą, zwróciło uwagę na renaulta, którego kierowca na łuku drogi uderzył w zaparkowanego na jezdni opla. Siła uderzenia spowodowała, że opel wjechał jeszcze w elewację budynku znajdującego się w pobliżu. Zaraz po zderzeniu kierujący wysiadł z samochodu i zamienił się miejscami z pasażerem, co nie umknęło uwadze policjantów. Mężczyzna, który usiadł za kierownicą renaulta zjechał z drogi i zaparkował na chodniku.

Policjanci podeszli do auta. Na ich widok mężczyźni zaczęli się dziwnie zachowywać i próbowali uciec z miejsca kolizji. Funkcjonariusze podejrzewając, że mogą być pod wpływem alkoholu, powiadomili dyżurnego z Jarosławia, który na miejsce wysłał policyjny patrol, a sami uniemożliwili im ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Jak się okazało, kierujący renaultem, 22-letni mieszkaniec Jarosławia, miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Natomiast 26-letni mieszkaniec Jarosławia, który był pasażerem i też kierował autem, miał 0,70 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Podczas wykonywanych czynności okazało się, że 26-latek posiadał przy sobie woreczki strunowe z suszem roślinnym oraz białą skrystalizowaną substancję. W czasie przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny, policjanci ujawnili i zabezpieczyli susz roślinny. Wstępne badanie potwierdziło, że zabezpieczone substancje to marihuana i mefedron.   

Mieszkańcy Jarosławia usłyszeli już zarzuty. Obydwaj odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, dodatkowo 26-latek odpowie jeszcze za posiadanie narkotyków.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony