Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł złote łańcuszki zerwane z szyi dwóch kobiet. Zatrzymał go policjant w drodze na służbę

Data publikacji 16.09.2021

Policjant w drodze na służbę zatrzymał mężczyznę podejrzanego o kradzieże. Zatrzymany był typowany przez kryminalnych jako sprawca kradzieży, po tym jak kilka dni wcześniej zerwał z szyi dwóch jeleniogórzanek złote łańcuszki. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 3 tys. zł. Zatrzymany mężczyzna za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

15 września br. funkcjonariusz komisariatu II w Jeleniej Górze w drodze do jednostki zauważył mężczyznę siedzącego na parapecie w jednym z budynków. Zwrócił na niego uwagę, gdyż wyglądem przypominał mężczyznę poszukiwanego przez kryminalnych za kradzież. Policjant o sytuacji powiadomił dyżurnego prosząc o wsparcie patrolu, a sam wylegitymował mężczyznę. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec Jeleniej Góry.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna kilka dni wcześniej dopuścił się w Jeleniej Górze dwóch kradzieży. Zerwał z szyi i ukradł dwóm kobietom złote łańcuszki. Łączna wartość skradzionego mienia została oszacowana na kwotę ponad 3 tys. złotych. Obydwa zdarzenia zarejestrował monitoring, na podstawie którego policjanci wytypowali podejrzewanego o popełnienie tych czynów.

Zatrzymany przyznał, że łańcuszki sprzedał w jeleniogórskich lombardach. Obecnie policjanci prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie skradzionego mienia. Mężczyzna natomiast został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za kradzieże odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / az)

Powrót na górę strony