Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

20 punktów karnych w kilka sekund. Policjanci apelują o rozsądek!

Data publikacji 16.09.2021

Niezastosowanie do znaku linii podwójnej ciągłej, znaku P8b oraz wyprzedzanie na przejściu dla pieszych- za te popełnione wykroczenia mieszkanka powiatu lubartowskiego została ukarana mandatem karnym oraz 20 punktami karnymi. Policjanci apelują o rozsądek za kierownicą. Pamiętajmy, że oprócz nas na drodze są jeszcze inni uczestnicy ruchu drogowego. Dbajmy o wspólne bezpieczeństwo!

Kilka dni temu do lubartowskiej komendy wpłynęło zawiadomienie o kierującym, który w Łucce dopuścił się kilkukrotnego złamania przepisów ruchu drogowego. Jak się okazało, osoba kierująca skodą najpierw wyprzedzała w miejscu niedozwolonym, gdyż ograniczała ją linia podwójna ciągła, następnie nie zastosowała się do strzałek kierunkowych wskazujących aktualny pas kierunku jazdy, aby zakończyć zjazd z tego pasa na przejściu dla pieszych.

Szereg tych niebezpiecznych manewrów odbył się tuż przed Szkołą Podstawową w Łucce. Jeden z kierujących na swoim wideorejestratorze nagrał ten przejazd i dołączył do dokumentacji zawiadamiając o popełnieniu wykroczenia. Policjanci ustalili kierowcę. Okazała się nim 30-letnia mieszkanka powiatu lubartowskiego. Ze względu na okoliczności i zagrożenie w ruchu drogowym jakie spowodowała, została ukarana mandatem karnym i 20 punktami karnymi.

Policjanci apelują o zachowanie rozsądku i bezwzgledne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

starszy sierżant Jagoda Stanicka

Deskrypcja filmu 20 punktów karnych w kilka sekund.

Film Film_20_punktow_karnych_w_kilka_sekund.mp4

Pobierz plik Film_20_punktow_karnych_w_kilka_sekund.mp4 (format mp4 - rozmiar 16.09 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja_filmu_20_punktow_karnych_w_kilka_sekund.mp3

Opis nagrania: Audiodeskrypcja filmu 20 punktów karnych w kilka sekund.

Pobierz plik Audiodeskrypcja_filmu_20_punktow_karnych_w_kilka_sekund.mp3 (format mp3 - rozmiar 878.68 KB)

Powrót na górę strony